Teklif Alın
İletişim: 0539 236 3074

Özel mutfak tezgahı sipariş etmek için: 0 539 236 3074

Bir tezgah veya mutfak tezgahı, mutfaklarda veya diğer yiyecek hazırlama ortamlarında, mutfaklarda veya çalışma odalarında ve hatta banyolarda veya umumi tuvaletlerde kullanılmak üzere tasarlanmış düz, sağlam, sağlam bir yüzeydir. Bu terimin orijinal kullanımı, mutfaklarda kullanılan ahşap veya sentetik tezgahlara atıfta bulunmaktır.

Mermer Mutfak Tezgahı

Artık mutfak tezgah yüzeyini oluşturmak için kullanılan farklı malzemeleri kapsayan daha geniş bir anlama sahip. Malzemeler ahşap, granit, mermer, arduvaz vb. olabilir. Tezgahın altında yatan malzeme ne olursa olsun, sonuç aynı olacaktır – mutfak ve diğer pişirme ile ilgili faaliyetler için kullanışlı olan düz bir yüzey.

Mutfak tezgahı
Diğer birçok üründe olduğu gibi bu mutfak tezgahı fiyatları da yapıldığı malzemeye göre oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Mermer, kuvars veya ahşaptan daha pahalı olmasına rağmen, mutfaklar için en popüler malzemelerden biri granittir. Ama belki de en iyi mutfak tezgahı kuvarsdan yapılmıştır.

Mutfak tezgahınızı doğal mermer ile kaplamak istiyorsanız izmir mermer mutfak tezgahı anka tezgah ile iletişime geçin.

Kuvars mutfak tezgahı son derece güçlü, dayanıklı ve dayanıklıdır. Isıya, çizilmelere ve çoğu bıçağa dayanabilirler. Ayrıca lekelere, neme ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdırlar. Bu faydaların birleşimi, kuvarsı çok popüler bir tezgah malzemesi seçimi haline getirir. Metrekare ve reçine başına iki ana kuvars türü vardır.

Bu türlerin her ikisinin de muadillerine göre avantajları vardır. Örneğin, metrekare başına tezgahlar, diğer birçok tezgah malzemesine göre metrekare başına önemli ölçüde daha düşük maliyetlidir. Bununla birlikte, bu tür malzemelerin ana dezavantajlarından biri, granit veya mermer gibi çizilmeye ve ısıya dayanıklı olmamasıdır, bu nedenle, gıdaların yanlışlıkla düşebileceği veya dökülebileceği yüksek trafikli alanlar veya mutfaklar için iyi bir seçim değildir. Reçine mutfak tezgahları ise katı granit veya mermerden biraz daha pahalı olma eğilimindedir, ancak çizilmeye ve ısıya dayanıklıdır. Bu nedenle, sizin için en iyi tezgah malzemesini bulmak için bu artıların ve eksilerin her ikisi de birbirine karşı tartılmalıdır.

Yerel ev geliştirme mağazanızda bulunamayan özel yapım bir tezgah arıyorsanız, katı kuvars kaplama seçeneğini düşünün. Bu işlem, satın aldığınız şirketin tezgahınızı tasarlamasını ve istediğiniz kesim ve şekli oluşturmasını sağlar. Tezgah, katı kuvars veya reçine alt ile birleştirilmiş bir kuvars üst olabilir. Bu seçenek, normal kuvars kaplamadan biraz daha pahalıdır, ancak kalite ve dayanıklılık açısından buna değer.

Çoğu tezgah malzemesi ya ısıyla kapatılır ya da bir tür kapatıcı ile doldurulur, ancak hepsi uygun şekilde kapatılmaz. Birçok tezgah malzemesi, kapatıldıklarında ısıyı korur, ancak bu ısı, yüzeydeki dikişlerden kaçacaktır. Isı yalıtımlı malzemeler aslında, mutfaktan yayılan ısının ve diğer gazların dikişlerden kaçmamasını sağlamak için içlerinden geçen iki veya üç kat yalıtımlı ısı yalıtımlı dikişe sahiptir. Çoğu zaman, dikişler bir tür plastik veya hatta alüminyum folyo ile bantlanır, ancak bazı üreticiler ısıyla kapatılmış paslanmaz çelik bant kullanır.

by izmirtezgah

İzmir'de mermer tezgahlar yapmaktayız. Mutfak, banyo, şömine, zemin kaplama, masa kaplama, hamam döşeme,3 boyutlu kaplama, duvar kaplama gibi hizmetler vermekteyiz. Daha önce yaptığımız işleri inceledikten sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Mermerli Mah, 1408. Sk. No:16, 35660 Menemen/İzmir

Sosyal
Tezgah

Anka Tezgah Tüm Hakları Saklıdır.